2024. gada 25. maijā Jelgavā vienlaikus ar Jelgavas pilsētas svētkiem notiks arī IX Latvijas tūrisma informācijas tirgus.
 info tirgus 2024

Pasākuma organizatoru godu un pienākumu jelgavnieki ieguva 2023. gadā VIII Latvijas tūrisma informācijas tirgū Ogrē, kur izlozes rezultātā tika noteikts nākamais tirgus organizētājs. Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO kopā ar Jelgavas kolēģiem tūrismā, iesākoties vasaras ceļošanas sezonai, aicina ikvienu Latvijas tūrisma informācijas centru un to draugus uz Tūrisma informācijas tirgu Jelgavā 25. maijā, lai popularizētu Latvijas tūrisma piedāvājumu, īpaši izceļot ģimenes tūrismu.

Par pasākumu:

·         Kāpēc pasākums šajā datumā? Tāpēc, ka maija pēdējā nedēļas nogalē notiek ikgadējie Jelgavas pilsētas svētki, kas pulcē daudz Latvijas iedzīvotāju, kā arī tuvējos kaimiņu - lietuviešus. Tūrisma tirgum atvēlēta būs vieta pašā pilsētas centrā – līdzās amatnieku un mājražotāju tirdziņam un galvenajai svētku skatuvei, kur visas dienas garumā sagaidāma liela gājēju plūsma.

Domājam, gan laikapstākļi šajā nedēļas nogalē, gan arī laiks – maija beigas būs tādi, kad Latvijas iedzīvotāji ir patiesi gatavi ceļošanai un arvien vairāk dodas izbraukumos pa Latviju. Šis ir īstais laiks, kad tūrisma informācijas sniedzējiem, tūrisma uzņēmējiem un tūristu piesaistes vietām pārliecināt doties uz savu galamērķi un izmantot vietējo uzņēmumu pakalpojumus vasaras atvaļinājumu laikā.

·         Tūrisma informācijas tirgu tradicionāli organizēsim kā 2 dienu pasākumu.

Pirmajā dienā – 24. maijā (piektdienā) kolēģus aicināsim doties informācijas un pieredzes apmaiņas braucienā pa Jelgavu un apkārtni, lai iepazītu tur esošo tūrisma piedāvājumu. LATTŪRINFO biedriem tas būs bezmaksas pasākums, pārējiem par maksu.

·      Otrajā dienā – 25. maijā (sestdienā) strādāsim tūrisma informācijas tirgū – informēsim svētku apmeklētājus par saviem piedāvājumiem un baudīsim kopīgu tikšanās prieku. Dienas pēcpusdienā – tradicionāli izlozēsim nākamā gada tirgus organizētāju.

·         Atbilstoši savām iespējām, tūrisma informācijas sniedzēji varēs pieteikt dalību gan uz vienu dienu, gan abām dienām. Pieteikšanās anketu centīsimies publicēt februāra vidū, vēlākais – beigās. Pasākumu programmas plānojam publiskot marta beigās – aprīļa sākumā.

Par Jelgavu:

Pirms 750 gadiem ar pils celtniecību starp divām upēm – Lielupi un Driksu – aizsākās Jelgava, kas pazīstama ar savu vēsturisko nosaukumu Mitau. Šī gada maijā pilsēta atzīmē savas dibināšanas 759 gada dienu. Kopš tā laika pilsēta ir piedzīvojusi gan attīstību, gan neatgriezeniskus kara postījumus. Tomēr gadsimtiem ilgi Jelgava ir spējusi būt Zemgales ekonomiskais, izglītības, zinātnes un kultūras centrs. Pilsētas tiesības un ģerboni Jelgava ieguva 1573. gadā un līdz pat mūsdienām ģerbonī saglabājies tās simbols – alnis.

Jelgava ir pilsēta, kas nemitīgi mainās un aug, kā arī saglabā savu vēsturisko mantojumu. Jelgavas lielākā vērtība ir cilvēki, kas šeit dzīvo, mācās un strādā – personīgai izaugsmei un pilsētas attīstībai. Nepārtraukta attīstība un pilnveidošanās ir Jelgavas būtība. Jelgava ir vieta, kur vietējie iedzīvotāji un viesi var baudīt mākslu un kultūras dzīvi, apmeklēt Latvijas un Baltijas mērogā ievērojamus tūrisma apskates objektus, nogaršot autentiskas maltītes un atpūsties.  

Pasākuma organizatori – LATTŪRINFO un Jelgavas valstpilsētas pašvaldība sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru.

Aicinām pieteikt savu dalību pasākumam – vienai vai abām dienām, aizpildot anketu online šeit - https://ej.uz/InfoTirgusJelgava2024  līdz 2024. gada 10. maijam.

Dalība tūrisma informācijas tirgū 25. maijā ikvienam ir bez maksas, dalība pieredzes apmaiņas braucienā LATTŪRINFO biedriem bez maksas, pārējiem – 15 EUR personai.

Ja ir kādi saimnieciskas dabas jautājumi par tūrisma informācijas tirgu (par plānoto atrašanās vietu, tehniskā aprīkojuma iespējām u.tml.), droši varat sazināties ar Jelgavas reģionālā tūrisma centra vadītājas vietnieci un Tūrisma informācijas nodaļas vadītāju Justīni Pielēnu-Pelēnu, tālr.: 63005448, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 
Mājas lapa izveidota projekta „Sociālā tūrisma attīstība un idejas ieviešana Latvijā. Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO un Vidzemes tūrisma asociācijas kapacitātes stiprināšana" ietvaros
ESF