Ventas rumba 10 1024x576
2022.gada 4.jūnijā Kuldīgā vienlaikus ar pasākumu “Kuldīgas velofestivāls” notiks ilgi gaidītais VII Latvijas tūrisma informācijas tirgus.
Pasākums beidzot notiks Kurzemē!

Pasākuma organizatoru godu un pienākumu kuldīdznieki ieguva vēl 2019.gadā VI Latvijas tūrisma informācijas tirgū laikā Madonā, kur izlozes rezultātā tika noteikts, ka nākamais tirgus notiks Kurzemē. Diemžēl pasākumu nācās mums visiem zināmās epidemioloģiskās pandēmijas un tās dēļ ieviesto ierobežojumu dēļ atcelt. Taču labs nāk ar gaidīšanu - Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO kopā ar Kuldīgas novada tūrisma attīstības centru un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta atbalstu, iesākoties vasaras ceļošanas sezonai, aicina ikvienu Latvijas tūrisma informācijas centru un to draugus uz Tūrisma informācijas tirgu, lai popularizētu Latvijas tūrisma piedāvājumu, īpaši izceļot aktīvo atpūtu.

Pāris pasākuma akcentu:

·         Kāpēc pasākums šajā datumā? Tāpēc, ka 2022. gada 4.jūnijā Kuldīgā atkal tiek svinēts vasaras sezonas festivāls “Kuldīgas velofestivāls”. Tātad cilvēku – interesentu skaits, kas vēlētos ceļot pa Latviju būs ievērojams, jo īpaši tāpēc, ka Kuldīga ir viens no izcilākajiem galamērķiem ne vien Kurzemē, bet visā Latvijā. Turklāt laikapstākļi, domājams, būs beidzot tādi, kad Latvijas iedzīvotāji ir patiesi gatavi ceļošanai un arvien vairāk dodas izbraukumos no savām mājām – ceļojumos pa Latviju. Šis ir īstais laiks, kad gan tūrisma informācijas sniedzējiem, gan tūrisma uzņēmējiem un tūristu piesaistes vietām pārliecināt izvēlēties savu uzņēmumu vai vietu izvēlēties par ceļojuma vai atvaļinājuma galamērķi.

·         Lūgums, piesakoties dalībai, padomāt par līdzpaņemto piedāvājumu, lai tajā būtu ne vien klasiskais katra Jūsu galamērķa piedāvājums, bet vairāk izcelts būtu aktīvās atpūtas piedāvājums dažādām mērķauditorijām – ģimenēm ar bērniem, draugu kopām, velobraucējiem, laivotājiem, pārgājienus mīlošajiem u.c.

·         Jaunums, kas vairs nav jaunums! Tūrisma tirgu organizēsim atkal kā 2 dienu pasākumu.
Pirmajā dienā – 3.jūnijā (piektdienā) kolēģus aicinām doties informācijas un pieredzes apmaiņas braucienā pa Kuldīgas apkārtni, lai iepazītu tur esošo tūrisma piedāvājumu. Plānotais brauciena sākuma laiks – pulksten 14.00. Brauksim ar kopīgu autobusu no Kuldīgas.
Pieredzes apmaiņas brauciens būs bez maksas. Tūrisma informācijas sniedzēju pieredzes apmaiņas pasākuma programmu 3.jūnijā skatīt šeit.

Naktsmītnes izvēle ir pēc katra paša iespējām un vēlmēm. Naktsmītņu piedāvājumu Kuldīgā un apkārtnē skatīt šeit - https://visitkuldiga.com/
Otrajā dienā – 4.jūnijā (sestdienā) no pulksten 11.00 līdz 17.00 strādāsim VII Latvijas Tūrisma informācijas tirgū – informēsim svētku apmeklētājus un baudīsim kopīgu tikšanās prieku. Atbilstoši savām iespējām, tūrisma informācijas sniedzēji var pieteikt dalību arī uz 1 dienu, vai gluži pretēji – palikt uz trešo dienu jau kā Kurzemes apceļotāji un “Kuldīgas velofestivāls” Nakts brauciena dalībniekiem.

Par Kuldīgu:

Kuldīga ir neliela Latvijas pilsēta, kas izvietojusies Kurzemes vidienē. Kuldīga ir Kurzemes sirds, kas atrodas 155 km no Rīgas Kurzemes virzienā. 16. un 17.gadsimtā tā bijusi Kurzemes un Zemgales rezidences pilsēta, kurā uzturējies viņa galms. Tā ir bijusi arī Hanzas savienības pilsēta. Kuldīgu reizēm vēl tagad dēvē par "Kurzemes galvaspilsētu" vai "Kurzemes sirdi". 2022.gadā Kuldīgā dzīvo 10497 iedzīvotāji, Kuldīgas novadā – 22313 cilvēku. Nozīmīgākās tūristu piesaistes vietas Kuldīgā un apkārtnē ir Kuldīgas vecpilsēta un Ventas rumba, kas ir platākais ūdenskritums Eiropā, kā arī Kuldīgas senais ķieģeļu tilts. Kuldīga pazīstama arī kā Kurzemes gastronomijas tūrisma galamērķis, kā arī ir viens no Eiropas izcilākajiem galamērķiem Latvijā. Vairāk par Kuldīgu un apkārtnes tūrisma piedāvājumu var lasīt - www.visitkuldiga.com
Pieteikšanās pasākumam līdz 23.maijam, aizpildot pieteikuma anketu elektroniski šeit - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSed4BodtPag888_Yr9Zirf_ZcI1bKQIRT5-G54VbywDUe6uUQ/viewform

Vairāk informācijas par tehniskajiem jautājumiem pie Janas Bergmanes, VII Latvijas Tūrisma informācijas tirgus koordinatores un Kuldīgas novada tūrisma attīstības centra vadītājas, tālr. 20371650, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pasākuma organizatori – LATTŪRINFO, Kuldīgas novada tūrisma attīstības centrs sadarbībā ar LIAA.

Tiekamies Kuldīgā! Priecāsies par viesiem gan no tuvākām, gan tālākām vietām!

 
Sagatavoja:
Ingrīda Smuškova, LATTŪRINFO valdes priekšsēdētāja, Tukuma TIC vadītāja
Mājas lapa izveidota projekta „Sociālā tūrisma attīstība un idejas ieviešana Latvijā. Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO un Vidzemes tūrisma asociācijas kapacitātes stiprināšana" ietvaros
ESF