2020.gada novembrī (16.11.-30.11.2020) Ekonomikas ministrijas (EM) Nozaru politikas departaments (vecākā eksperte Ilona Kalniņa un referente Dace Butāne) sadarbībā ar Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociāciju LATTŪRINFO organizēja aptauju Latvijas pašvaldībām par tūrisma informācijas sniegšanu pašvaldībās

Kā pētījuma problēmu EM definēja Latvijā pastāvošo tūrisma pārvaldības, organizēšanas un realizācijas sadrumstalotību, iztrūkstošo informācijas un labās prakses pārnesi, kas varētu sekmēt darba optimizāciju un rezultātus un tūrisma pārvaldības, organizēšanas un realizācijas atdeves datu trūkumu vai datu nesamērojamību starp dažādām pašvaldībām, apgrūtinot datu apkopošanu un sekmīgu analīzi turpmākās tūrisma politikas plānošanas procesā.

Lasīt tālāk ...


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departaments sadarbībā ar LATTŪRINFO
aicina Latvijas reģionu tūrisma uzņēmējus līdz 25.martam piedalīties aptaujā par nozares situāciju un aktualitātēm.

Aptaujas mērķis ir fiksēt izmaiņas tūrismā Latvijas reģionos gadu pēc COVID-19 pirmo ierobežojumu ieviešanas, kā arī apzināt viedokļus par pakalpojumu attīstības un informācijas apmaiņas pasākumiem, sadarbības formām un saturu. Ņemot vērā sniegtās atbildes, LIAA plānos apmācības un citas labās pieredzes gūšanas pasākumus uzņēmējiem, lai kopīgi uzlabotu gan piedāvāto pakalpojumu klāstu, gan piedāvājumu kvalitāti.

Anketas aizpildīšana aizņems aptuveni 10 minūtes. Mums – LATTŪRINFO un LIAA katrs viedoklis, katra atbilde ir svarīga!

Saite uz anketu - https://www.liaa.gov.lv/lv/turisma-uznemeju-aptauja
airport 5442193 1920
2020.gads ir ieviesis būtiskas pārmaiņas tūrisma nozarē
– bez kritiskās vīrusa Covid -19 izraisīto seku ietekmes, tūrisma pārvaldību jau nākamajā gadā skars arī administratīvi teritoriālā reforma.
Ekonomikas ministrijas Nozaru politikas departaments sadarbībā ar Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociāciju LATTŪRINFO aicina visas 119 pašvaldības sniegt informāciju, aizpildot sagatavoto aptaujas anketu, par jūsu pašvaldībā esošo tūrisma - personāla, infrastruktūras un finanšu – resursiem, lai kopīgi plānotu nākotni.

Atbildes lūgums iesniegt līdz 29.11.2020. No katras pašvaldības anketu aizpilda viena persona.

Aptaujas anketa pieejama šeit

Foto: www.pixabay.com

LATTŪRINFO š.g. maijā izstrādāja ieteikumus tūrisma informācijas centriem, punktiem, birojiem, kā arī apmeklētāju centriem, kuros iegriežas tūristi, lai palīdzētu informācijas sniedzējiem novērst vīrusa izplatību savā darba vienā.
Vadlīnijas tapušas, ņemot par paraugu rekomendācijas, kas izstrādātas Latvijas muzejiem un bibliotēkām, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra vispārējos ieteikumus. Ar vadlīnijām var iepazīties šeit.

Lasīt tālāk ...

                                                              pexels photo 3740390
Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatīšanos un Latvijā noteikto ārkārtas stāvokli, tūrisma nozare kopā ar to saistītām citām nozarēm ir pirmā, kas cietusi. Lai noskaidrotu situāciju un uzņēmēju noskaņojumu, Latvijas reģionālās tūrisma asociācijas sadarbībā ar TICu asociāciju “Lattūrinfo” jau 2020.gada marta beigās veica pirmo Vislatvijas tūrisma uzņēmēju aptauju reģionos (izņemot Rīgu) par noskaņojumu un aktuālo situāciju.
Pirmajā anketēšanas reizē piedalījās 450 uzņēmēji.

Lasīt tālāk ...

pexels photo 590022Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatīšanos un Latvijā noteikto ārkārtas stāvokli, tūrisma nozare kopā ar to saistītām citām nozarēm ir pirmā, kas cietusi. Lai noskaidrotu situāciju un uzņēmēju noskaņojumu, Latvijas reģionālās tūrisma asociācijas sadarbībā ar TICu asociāciju “Lattūrinfo” 2020.gada martā ieplānoja vairākkārtēju uzņēmēju aptauju un jau 2020.gada marta beigās sagatavoja anketu, kuru lūdza aizpildīt Latvijas reģionu uzņēmējus (visos reģionos, kā arī Pierīgā un Jūrmalā, izņemot Rīgu) par to situāciju 2020.gada marta beigās.

Lasīt tālāk ...

Tirgus atcelts
Sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatību un Latvijā noteikto ārkārtas stāvokli, pavasara palu šovs "Lido zivis Kuldīgā" un plānotais VII Latvijas tūrisma informācijas tirgus 25. aprīlī ar iepriekšējā dienā iecerēto pieredzes apmaiņas braucienu pa Kuldīgu un apkārtni ATCELTS.

Lasīt tālāk ...

10012924 489119007856541 2720584718465168794 o
Š.g. 25.aprīlī Kuldīgā pasākuma "Lido zivis Kuldīgā" laikā notiks nu jau 7.Latvijas tūrisma informācijas tirgus, kas aizsākās 2014.gadā Bauskā un reizi gadā notiek kādā no Latvijas pilsētām, aicinot Latvijas iedzīvotājus ceļot pa Latviju.
Arī šogad līdzīgi kā tas pagājušo gadu bija Madonā esam ieplānojuši 2 dienu pasākumu - ne vien tirgus dienu sestdienā - 25.aprīlī, bet arī pieredzes apmaiņas braucienu ar mācību elementiem dienu iepriekš - piektdienā - 24.aprīlī, kad iepazīsim Kuldīgas puses tūrisma piedāvājumu un uzņēmējus, viņu izaugsmi un atziņas, kas var palīdzēt arī mums tālāk šo informāciju nodot saviem uzņēmējiem.

Lasīt tālāk ...

Info tirgus titulbildeLatvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO kopā ar Kuldīgas aktīvās atpūtas centru informē, ka VII Latvijas Tūrisma informācijas tirgus notiks 2020. gada 25.aprīlī Kuldīgā pasākuma “Lido zivis” laikā. Pasākuma organizatoru godu un pienākumu kuldīdznieki ieguva pagājušā gada VI Latvijas tūrisma informācijas tirgū laikā Madonā, kur izlozes rezultātā tika noteikts, ka nākamais tirgus notiks Kurzemē.

Lasīt tālāk ...

Iveta Velkere Aluksne 2020
“Gada cilvēks tūrismā” ir Latvijas tūrisma nozares vecākā atzinība, kas tiek pasniegta tūrisma nozares pārstāvjiem vai atbalstītājiem par aktīvu un nozīmīgu darbību Latvijas tūrisma attīstības vārdā un vienlaicīgi balvas ieguvējs ir veiksmīgs sava biznesa vai aroda pārstāvis. Arī 2020.gada “Balttour” izstādē tika pasniegtas šīs balvas, un par “Gada cilvēku tūrismā 2019.gadā - tūrisma informācijas centra vadītāju” žūrija atzinusi Alūksnes tūrisma informācijas centra vadītāju Ivetu Veļķeri. “Ir atjaunoti vairāki kultūrvēsturiski objekti, radītas jaunas atpūtas vietas un iespējas, iegūtas starptautiska mēroga balvas, pilsētu un novadu slavē tūrisma eksperti,” – lūk galvenie atslēgas vārdi balvas iegūšanai. Apsveicam Ivetu!

Lasīt tālāk ...

Mājas lapa izveidota projekta „Sociālā tūrisma attīstība un idejas ieviešana Latvijā. Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO un Vidzemes tūrisma asociācijas kapacitātes stiprināšana" ietvaros
ESF