2024. gada 25. maijā Jelgavā vienlaikus ar Jelgavas pilsētas svētkiem notiks arī IX Latvijas tūrisma informācijas tirgus.
 info tirgus 2024

Pasākuma organizatoru godu un pienākumu jelgavnieki ieguva 2023. gadā VIII Latvijas tūrisma informācijas tirgū Ogrē, kur izlozes rezultātā tika noteikts nākamais tirgus organizētājs. Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO kopā ar Jelgavas kolēģiem tūrismā, iesākoties vasaras ceļošanas sezonai, aicina ikvienu Latvijas tūrisma informācijas centru un to draugus uz Tūrisma informācijas tirgu Jelgavā 25. maijā, lai popularizētu Latvijas tūrisma piedāvājumu, īpaši izceļot ģimenes tūrismu.

Lasīt tālāk ...

2023. gada 3. jūnijā Ogrē vienlaikus ar pasākumu “Ģimenes diena” notiks VIII Latvijas tūrisma informācijas tirgus.
Turinfo tirgus 2022 L Hercenbergs
Pasākuma organizatoru godu un pienākumu ogrēnieši ieguva 2022. gadā VII Latvijas tūrisma informācijas tirgū Kuldīgā, kur izlozes rezultātā tika noteikts nākamais tirgus organizētājs. Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO kopā ar Ogres novada tūrisma plānošanas un attīstības nodaļu, iesākoties vasaras ceļošanas sezonai, aicina ikvienu Latvijas tūrisma informācijas centru un to draugus uz Tūrisma informācijas tirgu, lai popularizētu Latvijas tūrisma piedāvājumu, īpaši izceļot ģimens tūrismu.

Lasīt tālāk ...

Ventas rumba 10 1024x576
2022.gada 4.jūnijā Kuldīgā vienlaikus ar pasākumu “Kuldīgas velofestivāls” notiks ilgi gaidītais VII Latvijas tūrisma informācijas tirgus.
Pasākums beidzot notiks Kurzemē!

Pasākuma organizatoru godu un pienākumu kuldīdznieki ieguva vēl 2019.gadā VI Latvijas tūrisma informācijas tirgū laikā Madonā, kur izlozes rezultātā tika noteikts, ka nākamais tirgus notiks Kurzemē. Diemžēl pasākumu nācās mums visiem zināmās epidemioloģiskās pandēmijas un tās dēļ ieviesto ierobežojumu dēļ atcelt. Taču labs nāk ar gaidīšanu - Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO kopā ar Kuldīgas novada tūrisma attīstības centru un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta atbalstu, iesākoties vasaras ceļošanas sezonai, aicina ikvienu Latvijas tūrisma informācijas centru un to draugus uz Tūrisma informācijas tirgu, lai popularizētu Latvijas tūrisma piedāvājumu, īpaši izceļot aktīvo atpūtu.

Lasīt tālāk ...

2020.gada novembrī (16.11.-30.11.2020) Ekonomikas ministrijas (EM) Nozaru politikas departaments (vecākā eksperte Ilona Kalniņa un referente Dace Butāne) sadarbībā ar Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociāciju LATTŪRINFO organizēja aptauju Latvijas pašvaldībām par tūrisma informācijas sniegšanu pašvaldībās

Kā pētījuma problēmu EM definēja Latvijā pastāvošo tūrisma pārvaldības, organizēšanas un realizācijas sadrumstalotību, iztrūkstošo informācijas un labās prakses pārnesi, kas varētu sekmēt darba optimizāciju un rezultātus un tūrisma pārvaldības, organizēšanas un realizācijas atdeves datu trūkumu vai datu nesamērojamību starp dažādām pašvaldībām, apgrūtinot datu apkopošanu un sekmīgu analīzi turpmākās tūrisma politikas plānošanas procesā.

Lasīt tālāk ...


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departaments sadarbībā ar LATTŪRINFO
aicina Latvijas reģionu tūrisma uzņēmējus līdz 25.martam piedalīties aptaujā par nozares situāciju un aktualitātēm.

Aptaujas mērķis ir fiksēt izmaiņas tūrismā Latvijas reģionos gadu pēc COVID-19 pirmo ierobežojumu ieviešanas, kā arī apzināt viedokļus par pakalpojumu attīstības un informācijas apmaiņas pasākumiem, sadarbības formām un saturu. Ņemot vērā sniegtās atbildes, LIAA plānos apmācības un citas labās pieredzes gūšanas pasākumus uzņēmējiem, lai kopīgi uzlabotu gan piedāvāto pakalpojumu klāstu, gan piedāvājumu kvalitāti.

Anketas aizpildīšana aizņems aptuveni 10 minūtes. Mums – LATTŪRINFO un LIAA katrs viedoklis, katra atbilde ir svarīga!

Saite uz anketu - https://www.liaa.gov.lv/lv/turisma-uznemeju-aptauja
airport 5442193 1920
2020.gads ir ieviesis būtiskas pārmaiņas tūrisma nozarē
– bez kritiskās vīrusa Covid -19 izraisīto seku ietekmes, tūrisma pārvaldību jau nākamajā gadā skars arī administratīvi teritoriālā reforma.
Ekonomikas ministrijas Nozaru politikas departaments sadarbībā ar Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociāciju LATTŪRINFO aicina visas 119 pašvaldības sniegt informāciju, aizpildot sagatavoto aptaujas anketu, par jūsu pašvaldībā esošo tūrisma - personāla, infrastruktūras un finanšu – resursiem, lai kopīgi plānotu nākotni.

Atbildes lūgums iesniegt līdz 29.11.2020. No katras pašvaldības anketu aizpilda viena persona.

Aptaujas anketa pieejama šeit

Foto: www.pixabay.com

LATTŪRINFO š.g. maijā izstrādāja ieteikumus tūrisma informācijas centriem, punktiem, birojiem, kā arī apmeklētāju centriem, kuros iegriežas tūristi, lai palīdzētu informācijas sniedzējiem novērst vīrusa izplatību savā darba vienā.
Vadlīnijas tapušas, ņemot par paraugu rekomendācijas, kas izstrādātas Latvijas muzejiem un bibliotēkām, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra vispārējos ieteikumus. Ar vadlīnijām var iepazīties šeit.

Lasīt tālāk ...

                                                              pexels photo 3740390
Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatīšanos un Latvijā noteikto ārkārtas stāvokli, tūrisma nozare kopā ar to saistītām citām nozarēm ir pirmā, kas cietusi. Lai noskaidrotu situāciju un uzņēmēju noskaņojumu, Latvijas reģionālās tūrisma asociācijas sadarbībā ar TICu asociāciju “Lattūrinfo” jau 2020.gada marta beigās veica pirmo Vislatvijas tūrisma uzņēmēju aptauju reģionos (izņemot Rīgu) par noskaņojumu un aktuālo situāciju.
Pirmajā anketēšanas reizē piedalījās 450 uzņēmēji.

Lasīt tālāk ...

pexels photo 590022Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatīšanos un Latvijā noteikto ārkārtas stāvokli, tūrisma nozare kopā ar to saistītām citām nozarēm ir pirmā, kas cietusi. Lai noskaidrotu situāciju un uzņēmēju noskaņojumu, Latvijas reģionālās tūrisma asociācijas sadarbībā ar TICu asociāciju “Lattūrinfo” 2020.gada martā ieplānoja vairākkārtēju uzņēmēju aptauju un jau 2020.gada marta beigās sagatavoja anketu, kuru lūdza aizpildīt Latvijas reģionu uzņēmējus (visos reģionos, kā arī Pierīgā un Jūrmalā, izņemot Rīgu) par to situāciju 2020.gada marta beigās.

Lasīt tālāk ...

Tirgus atcelts
Sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatību un Latvijā noteikto ārkārtas stāvokli, pavasara palu šovs "Lido zivis Kuldīgā" un plānotais VII Latvijas tūrisma informācijas tirgus 25. aprīlī ar iepriekšējā dienā iecerēto pieredzes apmaiņas braucienu pa Kuldīgu un apkārtni ATCELTS.

Lasīt tālāk ...

Mājas lapa izveidota projekta „Sociālā tūrisma attīstība un idejas ieviešana Latvijā. Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO un Vidzemes tūrisma asociācijas kapacitātes stiprināšana" ietvaros
ESF