LATTŪRINFO š.g. maijā izstrādāja ieteikumus tūrisma informācijas centriem, punktiem, birojiem, kā arī apmeklētāju centriem, kuros iegriežas tūristi, lai palīdzētu informācijas sniedzējiem novērst vīrusa izplatību savā darba vienā.
Vadlīnijas tapušas, ņemot par paraugu rekomendācijas, kas izstrādātas Latvijas muzejiem un bibliotēkām, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra vispārējos ieteikumus. Ar vadlīnijām var iepazīties šeit.

Lasīt tālāk ...

                                                              pexels photo 3740390
Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatīšanos un Latvijā noteikto ārkārtas stāvokli, tūrisma nozare kopā ar to saistītām citām nozarēm ir pirmā, kas cietusi. Lai noskaidrotu situāciju un uzņēmēju noskaņojumu, Latvijas reģionālās tūrisma asociācijas sadarbībā ar TICu asociāciju “Lattūrinfo” jau 2020.gada marta beigās veica pirmo Vislatvijas tūrisma uzņēmēju aptauju reģionos (izņemot Rīgu) par noskaņojumu un aktuālo situāciju.
Pirmajā anketēšanas reizē piedalījās 450 uzņēmēji.

Lasīt tālāk ...

pexels photo 590022Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatīšanos un Latvijā noteikto ārkārtas stāvokli, tūrisma nozare kopā ar to saistītām citām nozarēm ir pirmā, kas cietusi. Lai noskaidrotu situāciju un uzņēmēju noskaņojumu, Latvijas reģionālās tūrisma asociācijas sadarbībā ar TICu asociāciju “Lattūrinfo” 2020.gada martā ieplānoja vairākkārtēju uzņēmēju aptauju un jau 2020.gada marta beigās sagatavoja anketu, kuru lūdza aizpildīt Latvijas reģionu uzņēmējus (visos reģionos, kā arī Pierīgā un Jūrmalā, izņemot Rīgu) par to situāciju 2020.gada marta beigās.

Lasīt tālāk ...

Tirgus atcelts
Sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatību un Latvijā noteikto ārkārtas stāvokli, pavasara palu šovs "Lido zivis Kuldīgā" un plānotais VII Latvijas tūrisma informācijas tirgus 25. aprīlī ar iepriekšējā dienā iecerēto pieredzes apmaiņas braucienu pa Kuldīgu un apkārtni ATCELTS.

Lasīt tālāk ...

10012924 489119007856541 2720584718465168794 o
Š.g. 25.aprīlī Kuldīgā pasākuma "Lido zivis Kuldīgā" laikā notiks nu jau 7.Latvijas tūrisma informācijas tirgus, kas aizsākās 2014.gadā Bauskā un reizi gadā notiek kādā no Latvijas pilsētām, aicinot Latvijas iedzīvotājus ceļot pa Latviju.
Arī šogad līdzīgi kā tas pagājušo gadu bija Madonā esam ieplānojuši 2 dienu pasākumu - ne vien tirgus dienu sestdienā - 25.aprīlī, bet arī pieredzes apmaiņas braucienu ar mācību elementiem dienu iepriekš - piektdienā - 24.aprīlī, kad iepazīsim Kuldīgas puses tūrisma piedāvājumu un uzņēmējus, viņu izaugsmi un atziņas, kas var palīdzēt arī mums tālāk šo informāciju nodot saviem uzņēmējiem.

Lasīt tālāk ...

Info tirgus titulbildeLatvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO kopā ar Kuldīgas aktīvās atpūtas centru informē, ka VII Latvijas Tūrisma informācijas tirgus notiks 2020. gada 25.aprīlī Kuldīgā pasākuma “Lido zivis” laikā. Pasākuma organizatoru godu un pienākumu kuldīdznieki ieguva pagājušā gada VI Latvijas tūrisma informācijas tirgū laikā Madonā, kur izlozes rezultātā tika noteikts, ka nākamais tirgus notiks Kurzemē.

Lasīt tālāk ...

Iveta Velkere Aluksne 2020
“Gada cilvēks tūrismā” ir Latvijas tūrisma nozares vecākā atzinība, kas tiek pasniegta tūrisma nozares pārstāvjiem vai atbalstītājiem par aktīvu un nozīmīgu darbību Latvijas tūrisma attīstības vārdā un vienlaicīgi balvas ieguvējs ir veiksmīgs sava biznesa vai aroda pārstāvis. Arī 2020.gada “Balttour” izstādē tika pasniegtas šīs balvas, un par “Gada cilvēku tūrismā 2019.gadā - tūrisma informācijas centra vadītāju” žūrija atzinusi Alūksnes tūrisma informācijas centra vadītāju Ivetu Veļķeri. “Ir atjaunoti vairāki kultūrvēsturiski objekti, radītas jaunas atpūtas vietas un iespējas, iegūtas starptautiska mēroga balvas, pilsētu un novadu slavē tūrisma eksperti,” – lūk galvenie atslēgas vārdi balvas iegūšanai. Apsveicam Ivetu!

Lasīt tālāk ...

2019.gada vasaras sākumā Madonā, Pilsētas svētku ietvaros notika Latvijas tūrisma informācijas sniedzēju iniciētais sestais tūrisma informācijas tirgus, kura mērķis ir aktualizēt vietējo iedzīvotāju ceļošanu pa Latviju īsi pirms vasaras sezonas sākuma vai pagarināt to, kad vasara un atvaļinājumu laiks jau steidz uz beigām. Madonas tirgus apmeklētāju atziņas pārliecināja, ka šī tradīcija noteikti turpināma, un izlozes rezultātā 2020.gadā tas pirmo reizi noritēs Kurzemē.

Lasīt tālāk ...

                                                  IMG 20191030 WA0001
Š.g. 30.oktobrī 
Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija “LATTŪRINFO” un Bauskas tūrisma informācijas centrs, sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu organizēja Latvijas tūrisma informācijas sniedzēju izbraukuma tūrisma informācijas dienu Bauskā. Dienas moto bija "Svinam Latvijas TICiem 25!", jo 1994.gadā Latvijā sāka strādāt pirmie tūrisma informācijas sniedzēji – tūrisma informācijas centri jeb TIC un tūrisma informācijas punkti jeb TIP. Tādēļ šī informācijas diena bija iecerēta kā TICu un TIPu satikšanās, lai ne tikai izrunātu Latvijas tūrisma aktualitātes, bet arī satiktos ar agrākajiem TICu un TIPu vadītājiem un darbiniekiem un iepazītos ar Bauskas tūrisma piedāvājumu.

Lasīt tālāk ...

Bauska
Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO kopā ar Bauskas tūrisma informācijas centru aicina Latvijas tūrisma informācijas sniedzējus uz izbraukuma tūrisma informācijas dienu Bauskā 2019.gada 30.oktobrī.
Dienas moto "Svinam Latvijas TICiem 25!" – mazliet parunāsim par darba aktualitātēm, sumināsim jubilārus – vecākos TICus un iepazīsim Bauskas pusi. Ak, jā, sveiksim arī mājiniekus viņu 20.dzimšanas dienā. Uz pasākumu aicinām arī bijušos TICu darbiniekus, jo īpaši tos, kuri izveidoja pirmos tūrisma informācijas centrus un punktus.
Programmu skatīt šeit. Pieteikšanās līdz 25.oktobrim elektroniski šeit - https://ej.uz/TICiem25pieteikums
Mājas lapa izveidota projekta „Sociālā tūrisma attīstība un idejas ieviešana Latvijā. Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO un Vidzemes tūrisma asociācijas kapacitātes stiprināšana" ietvaros
ESF